مفهوم کلی رپورتاژ

مفهوم کلی رپورتاژ
منظور از رپورتاژ چیست:
اما رپورتاژ یکی از به روزترین روش های برند سازی و بازاریابی است و می تواند تاثیر مثبتی بر سئو سایت شما داشته باشد.
رپورتاژ چیست سوال بسیاری از علاقمندان به دنیای بازاریابی اینترنتی است که در این مقاله سعی به دادن پاسخ به سوال رپورتاژ چیست داریم. به شخصه وقتی برای اولین بار کلمه ی رپورتاژ را شنیدن حتی قابلیت نوشتن این کلمه را به صورت صحیح نداشتم، بعد از جستجو رپورتاژ چیست گوگل باز کردن صفحات سایت های مختلف متوجه شدم نحوه ی تلفظ و نوشتن صحیح کلمه ی رپورتاژ فقط برای من مشکل نبوده است، زیرا در هر سایت این کلمه را به شکل های مختلف نوشته بودن، ریپورتاژ چیست، رپورتاژ چیست و غیره، در بین سایت های مختلف به معتبرترین آنها اعتماد کردم و مطمئن شدم صحیح ترین نوع نوشتن این کلمه ی نا آشنا رپورتاژ است.
رپورتاژ آگهی برگرفته از واژه ی لاتین Advertisement Reporting به معنی گزارش تبلیغاتی است، آگهی رپورتاژ در قالب خبر ارائه می شود و نویسنده به شیوه ی بی طرفانه ذهن خواننده را در مورد محصول با برند خاص درگیر می کند، برای درک بهتر رپورتاژ یک سایت خبری را تصور کنید، که خبری در مورد تردمیل منتشر کرده است و در پایان خبر پس از بازگو نمودن مزایا و معایب استفاده از تردمیل نام شرکت یا برند شما رو به عنوان بهترین فروشگاه تردمیل عنوان می نماید، به همین دلیل رپورتاژ آگهی یک روش هوشمندانه برای هدایت مشتریان و برند سازی می باشد.
مطمئنا شنیده اید که ریپرتاژ آگهی باعث بهبود و ارتقاء رتبه ی سایت شما می شود، شاید دلیل خواندن این مقاله برای شما رسیدن به دلیل اهمیت ریپرتاژ برای گوگل باشد، بدون شک با واژه ی سئو آشنا هستد، رپورتاژ یکی از از بهترین روش های گرفتن لینک و سئو سایت است، هنگامی که یک سایت خبر بر روی کلمه ی هدفمند به سایت شما لینک فالو بدهد خوانندگان خبر به سایت شما هدایت و موجب توجه موتورهای جستجو گر به سایت شما می شود، به همین دلیل رپورتاژ روش اصولی برای گرفتن بک لینک است و تاثیر بسیار زیادی بر رتبه ی سایت شما دارد.
سایت های خبری مشهور مانند، ورزش 3، ایسنا، خبرگزاری فارس، شهر خبر، خبر آنلاین، Yjc و غیره مشهورترین و معتبرترین سایت های ریپورتاژ آگهی در ایران که هزینه های مختلفی از درخواست کننده بابت هر خبر دریافت می کنند، با دریافت لینک از سایت های خبری معتبر شاهد رشد بسیار سریع سایت خود خواهید بود، سایت های خبری سایت های قدرمندی هستند، سایت قدرمتند به سایتی گفته می شود که بازدید کننده بالا، لینک خروجی کم، بک لینک ورودی زیاد داشته باشد و به طور مرتب در حال آپدیت شدن باشد، اکثر سایت های خبری معروف این وِیژگی ها را دارا می باشند، تمامی ریپرتاژ ها هزینه بر نیستند بعضی از سایت های خبری اجازه ی ثبت خبر و دادن لینک را برای کاربران آزاد گذاشته اند اما متاسفانه داشتن لینک از این سایت ها تاثیر زیادی بر سئو ندارد و احتمال کاهش رتبه ی سایت را ایجاد می نماید.
وِیژگی های مثبت لینک رپورتاژچیست :
اسپم شناخته نمی شود.
از سایت لینک دهنده حذف نمی گردد.
لینک از نوع Follow
افزایش آمار بازدید سایت
رپورتاژ چیست ؟
اگر به لیست سایت هایی که در صفحات اول گوگل هستن نگاهی بیندازید، خواهید دید که اکثر آنها لینک های قوی از سایت های قدرتمند خبری کسب کرده اند، پس می توان به این نتیجه رسید که رپرتاژ یکی از دلیل های مهم برای رتبه گرفتن سایت می باشد. رپورتاژ به شکلی از آگهی گفته می شود که در قالب گزارش یا خبر در سایت های خبری انتشار می یابد، به همین دلیل لینک موجود در خبر مورد توجه بازدید کنندگان سایت و موتور های جستجوگر گوگل قرار می گیرد می توان گفت رپورتاژ یکی از بهترین لینک هایی است که یک سایت می توان داشته باشند به همین دلیل اکثر سایت های مشهور از رپورتاژ بهره میبرند. ما در این مقاله به پاسخ سوال رپورتاژ چیست پرداختیم و دلیل های اهمیت رپورتاژ را برای شما بازگو کردیم، مطمئنا با خواندن این مقاله علاقه مند به دریافت رپورتاژ برای سایت خود شده اید و با سایت های مشهور زیادی بابت ثبت رپورتاژ وارد مذاکره شده اید، همانطور که می دانید سایت های مشهور هزینه های بسیار بالایی بابت هر لینک درخواست خواهند کرد که هر شخصی توان خرید را ندارد، برای خرید مقرون به صرفه ترین لینک های آگهی رپورتاژ می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرد و با مسئول رپورتاژ شرکت زین سئو مشاوره داشته باشد.
رپورتاژ چیست ؟ اگر به لیست سایت هایی که در صفحات اول گوگل هستن نگاهی بیندازید، خواهید دید که اکثر آنها لینک های قوی از سایت های قدرتمند خبری کسب کرده اند، پس می توان به این نتیجه رسید که رپرتاژ یکی از دلیل های مهم برای رتبه گرفتن سایت می باشد. رپورتاژ به شکلی از آگهی گفته می شود که در قالب گزارش یا خبر در سایت های خبری انتشار می یابد، به همین دلیل لینک موجود در خبر مورد توجه بازدید کنندگان سایت و موتور های جستجوگر گوگل قرار می گیرد می توان گفت رپورتاژ یکی از بهترین لینک هایی است که یک سایت می توان داشته باشند به همین دلیل اکثر سایت های مشهور از رپورتاژ بهره میبرند. ما در این مقاله به پاسخ سوال رپورتاژ چیست پرداختیم و دلیل های اهمیت رپورتاژ را برای شما بازگو کردیم، مطمئنا با خواندن این مقاله علاقه مند به دریافت رپورتاژ برای سایت خود شده اید و با سایت های مشهور زیادی بابت ثبت رپورتاژ وارد مذاکره شده اید، همانطور که می دانید سایت های مشهور هزینه های بسیار بالایی بابت هر لینک درخواست خواهند کرد که هر شخصی توان خرید را ندارد، برای خرید مقرون به صرفه ترین لینک های آگهی رپورتاژ می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرد و با مسئول رپورتاژ شرکت زین سئو مشاوره داشته باشد.
رپورتاژ دربازاریابی:
برای آنکه بتوانیم با مفهوم رپورتاژ آگهی در بازاریابی اینترنتی به درستی آشنا شویم، باید به استفاده از آن بازاریابی سنتی رجوع کنیم. به طور کلی رپورتاژ آگهی (به انگلیسی Advertorial که ترکیبی از دو واژۀ Advertisment و Editorial است) به شکلی از آگهی گفته می شود که در قالب یک گزارش به مخاطبان عرضه می شود، به این معنی که مخاطبِ رسانه متوجه جنبۀ تبلیغاتی این گزارش نمی شود و تصور می کند در حال مطالعه یا مشاهده یک گزارش کاملاً بی طرف است. این بی طرف بودنِ لحنِ گزارش باعث جلب اعتماد مخاطبان می شود.
در واقع، رپورتاژ آگهی تلاشی سازمان یافته است که برای تقویت مزایای استفاده از یک محصول یا خدمات در ذهن مخاطب صورت می گیرد. روند تهیه رپورتاژ آگهی به این شکل است که گزارشی کاملاً بی طرف و ژورنالیستی برای انتقال پیام برند یا معرفی محصولات از سوی یک شرکت تهیه و به یک رسانه ارائه می شود. در نهایت، مدیر تبلیغات آن رسانه (این رسانه می تواند یک مجله، برنامه تلویزیونی یا یک وب سایت باشد) در ازای انتشار این گزارش مبلغی را از شرکت دریافت می کند.
در رسانه های چاپی، رپورتاژ آگهی معمولاً به شکل مقاله ای بی طرف یا یک داستان است تا شکلی معتبر و موجه به خود بگیرد. در تلویزیون، این نوع تبلیغات به شکل یک آگهی برای معرفی محصولات به مخاطبان نمایش داده می شود. حال این آگهی می تواند به شکل یک تبلیغ تلویزیونی نمایش داده شود یا در قالب قسمتی از یک گفتگو یا برنامه Talk Show باشد. در برنامه های رادیویی نیز این نوع آگهی معمولاً در بین مکالمات مجریان برنامه با مهمان ها گنجانده می شود.در سال های اخیر با گسترش استفاده از اینترنت، فرم جدیدی از رپورتاژ آگهی مبتنی بر اینترنت به وجود آمده است. اساس این نوع رپورتاژ آگهی شباهت بسیار زیادی به نوع چاپی دارد، اما از آنجایی که اینترنت قدرت مانور بالایی برای تولید محتوای چند رسانه ای دارد می توان از نوشتار، گفتار، تصویر و ویدئو به صورت همزمان در آن استفاده کرد.


نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.